Akrilik Kumaş – Tente

Akrilik Kumaş – Tente

Günümüzde modaya yön veren ürünlerde farklı tarzda kumaşlar kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılan kumaş türü akrilik kumaşlar olarak karşımıza çıkmakta. Sentetik akrilik kumaştan üretilen bu kumaş türü diğer kumaşlara göre çok daha kullanışlı bir modeldir. Akrilik kumaş lifleri arasında bulunan pamuk görünümünde iplikler kumaşa dayanıklı bir yapı kazandırır. Kullanışlı bir kumaş türü olan akrilik kumaşlar kıyafetlerde çokça tercih edilir. Akrilik kumaştan hazırlanan kıyafet asla kırışmaz ve ütü istemez bu yüzden özellikle hanımların ilk tercih ettiği kumaş türü olarak oldukça yaygındır. Kırışmaya karşı dayanıklı yapısı sayesinde tenteleriniz uzun yıllar ilk günkü gibi görünecektir.

Ürün Özellikleri
  • 100% akrilik iplik.
  • Kumaş Eni: 120 cm – 150 cm.
  • Alternatif renk seçenekleri mevcuttur.
  • 10 yıl solmazlık garantili ithal akrilik kumaş.
  • Öz Branda Tekstil güvencesiyle
Ürün Görselleri

Ülkemizde ve dünyada kumaş ihtiyacı oldukça fazladır. Her geçen gün tüketimin artması ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde yeni kumaş türleri çıkmaya başladı. Tekstil ihtiyacından dolayı akrilik kumaşta yünün özelliklerinde olan elyaf içeren bir kumaş olmasından dolayı çok tercih ediliyor. Avantajlı ve kolay kullanım sağlayan akrilik kumaş, lif araştırmaları sonucunda bulunmuştur. Son dönemlerde ilgiyle takip edilen ve talep gören başarılı bir kumaş türü olarak dünya markalarında da yoğun ilgiyle karşılanıyor. Akrilik kumaştan üretilen ürünlerin görüntüsü bohem tarzı olduğundan dolayı son trendlerin başında geldiğini söyleyebiliriz.

Ürünle İlgili Merak Edilenler
Akrilik Kumaşın Yapısı Nedir?

Akrilik kumaşın yapısı doğal, yumuşak ve elyaf tarzında bir kumaş türüdür. Akrilik kumaş diğer kumaş modellerinden çok daha avantajlı ve çarpıcı bir görüntü ortaya koyar. Son yıllarda gelişmiş ve yeni formlarda ürünler sunarak kullanıcı deneyimi yüksek bir kumaş modeli olması bakımından oldukça talep görüyor. Yapısı yumuşak olan kumaş türünün lekelere karşı özel bir dayanıklılığı bulunuyor.

Akrilik Kumaşın Özellikleri Nedir?

Kumaş üzerine yapılan çalışmalarda akrilik kumaşın birçok önemli özelliği bulunuyor. En önemli özelliklerinden birisi leke tutmayan bir kumaş türü olmasıdır. Geçmiş dönemlerde yaşamımıza giren konfor ve rahatlık teması bizlere her üründe aynı kaliteyi arama seviyesine getirdi. Oturduğunuz kumaştan tutun halıya kadar her kullanılan eşyanın yeni trendi leke tutmayan kumaşlara veya dokulara sahip olmasıdır. Akrilik kumaşlar, kullanım kolaylığı ve pratikliği bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Kumaşın doğal yapısında günümüz trendlerine uygun hafif bir parlaklık vardır. Parlaklık kumaşı daha zengin kılar. Rengi çok iyi tutan ve her renge özel bir gösteriş sunan bir kumaş türüdür. Akrilik kumaş kırışmaz ve bu özelliği sayesinde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Özellikle müşterilerin en çok aradığı özellik güneşe dayanıklı olmasıdır. Her kumaş türü güneşin etkilerine karşı koyamaz. Akrilik kumaşlar özel yapısı sayesinde güneşe karşı asla solma ve yıpranma yaşamaz. Rengi ve uzun süre devam eden canlılığı ile göz kamaştıran bir yapıdadır. Kolayca yıkanan ve aynı zamanda şeklini koruyan yüksek performanslı bir kumaş modeli olarak tercih edilmektedir.

Akrilik Kumaşın Sağlığa Olumsuz Etkileri Var mıdır?

Akrilik kumaşın giyimden mobilyaya kadar hayatımızın hemen her alanında bize kolaylık sağlayan kumaş türünün sağlığa zararı yoktur. Fakat ucuz malzemeler ile üretilen ve yoğun kimyasal içeren her kumaş zararlıdır. Bu durumları yaşamamak içi işinde donanımlı ve uzman firmalardan destek almak daha güvenli olacaktır. Akrilik kumaş türünde 1950‘li yıllardan bu yana çok gelişmeler yaşanmış ve son teknolojiye uyarlanmış modern tasarım ürünleri olarak müşterilere sunulmaktadır. Ürünlerin daha net ve kusursuz gözükmesini sağlayan içinde kullanılan bileşenlerdir. Zararlı kimyasal katkılar ve ucuz işçilik ile üretilen kumaş modellerinden uzak durulması gerekir. Akrilik kumaş hayatın her alanında var olan bir kumaş türüdür. Giyimde, mobilyada, halıda, battaniye evin her alanında bu kumaş türüne rastlamaktayız. Akrilik kumaş seçilirken yukarıda bahsettiğimiz kalite ve işçilik detayları göz önünde bulundurularak tercih edilmesinde fayda vardır.

Akrilik Kumaş Sıcak Tutar mı?

Kumaş türlerinde en çok sıcak tutan kumaş yün olarak biliniyor. Akrilik kumaşın yapısı itibari ile yün kadar olmasa da yüne yakın bir koruma ve sıcaklık sağlamaktadır. Akrilik kumaş diğer kumaş modellerine göre giyimde daha sıcak tutan bir yapıya sahiptir. Tekstil markaları tarafından kışın çok tercih edilen donanımlı bir kumaş türüdür. Yapısı ve sağlamlığı ve kırışmaya karşı dayanıklı formu sayesinde kaliteli bir kumaş türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kullanım Alanları
Kullanımı çok yaygın bir kumaş türü olan akrilik kumaş giyimden ev ürünlerine kadar birçok alanda kullanıma uygundur. Son dönemlerde ilgiyle takip edilen ve talep gören kumaş özellikle giyimde süveter, çorap, örgü, giyim ürünlerinde, spor giyimde ve çocuk giyiminde yaygın olarak kullanılıyor. Halı başta olmak üzere perde, koltuk kumaşı, koltuk örtüsü, kilim, kadife kumaşlar olmak üzere isteğe bağlı her alanda kullanıma uygundur. Son zamanlarda artan ilgiyle organizasyon firmalarında yoğun olarak akrilik kumaş modeli kullanılıyor. Süsleme veya masa örtüsü ve küçük hediyelik ürünlerde de yoğun bir şekilde kullanıldığını görmekteyiz. Çok kullanışlı olan akrilik kumaşlar aynı zamanda araba tavan ve koltuk için kullanıma uygundur. Dış mobilya ve teknelerde de kullanılan bir kumaş modelidir. Endüstriyel alanda da kullanımı yaygın bir kumaş türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ürünle İlgili Kampanyalar
Teknik Bilgi ve Fiyatlar

Ürünlerimiz ile ilgili fiyatlandırma için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Öz Branda Tekstil olarak sektöründe öncü, başarılı işlere imza atmış bir işletmedir. Siz değerli müşterilerimize avantajlı fırsatlar eşliğinde en kaliteli malzemelerden üretilmiş, içeriğinde zararlı kimyasal maddeler barındırmayan, doğal formda üretilmiş akrilik kumaş modeli ile ilgili tüm konularda hizmet vermekteyiz. Tüm ürünlerimizi iş sağlığı ve güvenliği kurallarını ön planda tutularak üretmekteyiz. Sizlere sağlamış olduğumuz tüm kumaş türleri ile ilgili detaylı bilgi ve tanıtım için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Güncel teknolojik gelişmelere uygun makine, ekipmanlar ve uzman personelimiz ile kaliteli bir iş çıkarmak her zaman öncelikli hedefimiz olmuştur. Müşteri isteklerine değer veren ve müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışını benimsemekteyiz. Tüm üretimlerimiz 1.kalite malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Büyük özen ve titizlikle kumaşlarımızı üretiyor ve müşterilerimize doğal ve özgün bir şekilde sunuyoruz.
Tüm dünyadan müşteri potansiyelini yakalamış bir firma olarak siz değerli müşterilerimize kusursuz ve yüksek kaliteli hizmet anlayışımız doğrultusunda sağlıklı ürünler sunuyoruz.