Pergola Sistemi

Pergola Sistemi

Açıkhava keyfini dört mevsim kesintisiz yaşayabilmeniz için ideal bir çözüm sunan Pergola, terasınızda, bahçenizde, cafe ve restoranlarınızda kullanışlı ve estetik mekanlar yaratıyor. Sizi yazın güneşten, kışın yağmurdan koruyan ürünümüz eviniz, iş yerinizin konforunu artırırken verimli kullanım alanını genişletiyor. Size de yaşam alanlarının keyfini çıkartmak kalıyor.

Ürün Özellikleri
  • Güneşin zararlı etkilerini azaltan yapısı sayesinde size açık havalarda konforlu bir ortam sunar.
  • Yağmurlu havalarda açık alanlarınızı kullanılabilir kılar.
  • Yan kapama sistemlerine uyumu sayesinde rüzgara karşı kapalı alan konforuyla mekanlarınızdan maksimum fayda almanızı sağlar .
  • Alev yürümez kumaşı sayesinde yangın riskini en aza indirir ve konfor ve güveni bir arada sunar.
Ürün Görselleri

Dört mevsim kullanım imkanı sayesinde eviniz veya iş yerinizde mevut dış mekanlardan daha fazla faydalanabilmenizi sağlar.

Özel kumaşı sayesinde ısı yalıtımına katkı sağlar.

Oval seçeneğiyle yüksek tavanlı ferah ve estetik mekanlar yaratır.

Tüm metal aksamı alüminyum olup paslanma sorunlarıyla sizleri uğraştırmaz.

Zengin renk seçeneği ile hem kumaşlarda hem iskeletlerde farklı konseptlere farklı tasarımlar sunarak dış mekanlarınızı şık ve ekonomik bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlar.

Motorlu otomasyon sistemi sayesinde kumandalı ve butonlu olarak kullanılması mümkündür.

Led aydınlatmaları, ışık renk seçenekleri ve kumandalı ışık seçeneği ile yaşam alanınıza konfor katar.

Sistemin tamamı (motor, kumaş, alüminyum iskelet) beş yıl garantilidir.

Sistem profilleri özel tasarımı sayesinde katlanır, sürgü, giyotin cam ve vertical, zip perde, wintent güneş kırıcı, yan kapama sistemlerine uyumlu ve kolay montaj avantajı sunmaktadır.

Teknik Ürün Detayları
TAŞIYICI RAY PROFİLİ

Sistemde 70x150x2,20 mm kesitte 3 odacıklı çift yan kanallı ekonomik model ray profili kullanılabilmektedir. Uzun açılımlar için 70x150x2,50 mm kesitte, 7 odacıklı çift yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 7.00 m’ye kadar açılım sağlanır. Dilerseniz 120x150x2,50 mm kesitte kalın seri, 8 odacıklı tek yan kanallı ray profili de uygulamalarımız arasındadır. Her parça cephesi, taşıyıcı iki ray arası maksimum 375 cm’ye kadardır. Taşıyıcı profil odacıkları ve yan kanalları, yapısı itibariyle çelik profil takviyesine, çektirmeye ve gergi halat sistemi montajına izin verecek yapıdadır. Taşıyıcı profil yüzeylerinde toz ve kir birikmesine sebep olan herhangi bir pürüz bulunmamaktadır. Sistemin ray kenarlarında suyun ve havanın yandan girmesini engelleyen silikon contalar mevcuttur.

AYDINLATMA

Sistem üzerinde özel plastik kasalı power led ışıklandırma kullanılmaktadır. Işık parlaklığı minimum 360 lümen ışığa sahiptir ve ışık renk sıcaklığı 3000 K’dir. Power led olarak LG markası tercih edilmektedir. Kullanılacak olan kasa özel tasarım olup ışığın yana ve etrafa rahatça yayılmasını sağlayarak bütünlük oluşturmaktadır.

BAĞLANTI SACLARI VE VİDALAR

Sistem üzerinde kullanılan vida, somun ve bağlantı parçaları paslanmaz özelliktedir. Bağlantı levhaları çelik üzeri galvaniz kaplamalı olup, “toz boyama” (powder coating) (lâke) metotlarından birisi ile istenen renklerde boyanmaktadır. 

BLACKOUT KUMAŞ

Her türlü hava koşuluna dayanıklı ve yüksek su yalıtımı özelliğine sahip gelişmiş pvc bloklardan oluşan yüzey malzemesi; % 65 polyester % 33 pamuklu (cotton) Blockout kumaşlar genelde karartma perdesi olarak otellerde, hastanelerde, gösteri salanlarında, kullanılır. Karartma perdesinin amacı odayı zifiri karanlık yapmak, ikincisi ise güneşe karşı odayı soğuk tutmaktır. Bu nedenle tente kumaşı olarak blocout kumaş tercih edilmesinin nedeni; tentenin güneş ışıklarını maksimum derecede kesmesi ve tente altında kalan yaşam alanını serin tutmasıdır. Kumaş kendiliğinden üç boyutlu bir desene sahiptir ve sıkı dokunmuş bir yapıda olması sebebiyle diğer kumaşlardan ayrılmaktadır. Özellikle raylı tente imalatında kullanılan bir kumaştır. Çok fazla renk seçimi sunmaz, fakat uzun ömürlüdür. Bağlantı sacları ve vidalar yağmur geçirmez, koku yapmaz, yosun tutmaz.

YAĞMUR DERESİ

Sistemde 160x126x2,2 mm ön kiriş yağmur oluğu olarak kullanılır. Dere, taşıyıcı ray ve ön dikey profil arasındaki bağlantıyı gerçekleştirir. Taşıyıcı ray üzerinde hareket eden blockout membran kumaşın bitim noktasını oluşturmaktadır. Profil iç kısımda kalan dere üzerinden gelen suyu Ø50 çapındaki delikten ön dikey profile aktararak suyun tahliyesini gerçekleştirir. Profil alt kısımda yer alan 2 kanal yardımıyla kanal üzerinden somun ve vidalarla delinmeden montajlanmaktadır.

HAREKET MOTORU

Sistem üzerinde kullanılan motorlar Alman menşeili Becker markadır. Radyo frekans kontrollü ve uzaktan kumanda ile çalıştırılmaya uygundur. Kullanılan motor 5 yıl garanti kapsamındadır. Sistem ön profili yağmur deresi son noktasında kullanılacak motor sayesinde gergin durumda bulunmakta ve bu noktada motor geri gelmeyi önleyerek frenleme yapabilecek kapasitededir. Kullanılan motor dakikada 11 devir yapabilmekte, IP44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekans da çalışmaktadır. İstenilen konumda durdurulup, hareket ettirilebilir veya tek tuşla tamamını açıp kapatılabilecek otomasyon sistemine sahiptir. Sistemde yürüyen çatıya hareketi motor ile birlikte gergi için özel olarak üretilmiş Avrupa menşeili triger zaman kayış sistemi sağlamaktadır. Yürüyen çatı akslarına uygun, çatı ile birlikte hareket edebilen Power led aydınlatma sistemi mevcuttur. Her çatı aydınlatma butonu birbirinden bağımsız olarak çalışabilir özelliktedir. Sistemin ana taşıyıcısı alüminyum olup yere sabitleme, çelik ankraj ve çelik dübellerle yapılır. Sistemin etrafı tamamı açılabilen, Vertical Stor (motorlu şeffaf mikalı dikey açılır kapanır) sistemle kaplanabileceği gibi, zip perdeli, temperli camlı sürme veya katlanır cam sistemleri uygulanarak da dört mevsim kullanılabilen mekanlar oluşturulabilmektedir. 

ÖN DİKEY VE YATAY DİREK PROFİL

Ön dikey ve yatay profiller 120x80x2,2 mm, ön ve arka yüzeyde çift kanallı alüminyum kesitli olup kendinden yağmur tahliyesini sağlar. Kanallar oluk ve zemin arasında bağlantıyı kolaylaştırır. Profile vida veya benzeri herhangi bir delici bağlantı yapılmasına gerek bırakmaz. Kanallar içine somun takviyesi ve vida ile bağlantı kolaylaşır. Alt zemin ve üst dere bağlantısı yine kanallar kullanılarak özel lazer kesim ve büküm bağlantı saçlarıyla tamamlanmaktadır. Dikey profil alt kısımda yer alan Ø 50 çaplı delikten su tahliyesi kolaylaştırılır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olup sistemin bütünüyle uyumludur. Dikey profil aynı zamanda sistemin arka ve ön kısım arasında oluşan yükseklik farkını yatay kullanılarak kapatmak içinde kullanılacaktır.

Ürünle İlgili Kampanyalar
Teknik Bilgi ve Fiyatlar

Ürünlerimiz ile ilgili fiyatlandırma için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürünlerimiz ile ilgili fiyatlandırma için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.